Odsun českých Němců, dekrety presidenta republiky a tanečky Landsmanšaftu
Ein Volk, Ein Fuhrer, Ein Reich
 Hnědej mor už zase táhne Evropou  a jako fackovací panák jsme, i díky naší amatérské vládě, která byla až neuěřitelně apatická při sjednocování Německa a podepisování různých smluv (kde figurují takové německé lahůdky jako termíny "stávající hranice" namísto "státních hranic"), sloužíme my Češi. Lži a smrádeček jsou obdobné konzistence a obdobného původu jako v roce 1938. Ze všeho nejvíc mne děsí, že "náš" tisk (vlastněný Passauer Neue Presse) se nám snaží vytrvale podsouvat jakýsi pocit viny, jako bychom za poslední válku mohli vlastně my. K tomu se přidávají "publicisté" typu pana Doležala, který má téměř monopol na "sudetské" téma v Lidových novinách, či jeho kolega Mandler (obdobně v Mf Dnes). Tito lidé jsou  buď stipendisty  Sudetoněmeckého Landsmanschaftu, nebo se nejspíš zbláznili. Stačí si přečíst některé jejich výplody.  Není pak divu, že politicky korektní a dosud životem neomlácená mladá generace poněkud zapomíná na souvislosti mezi příčinami a následky  odsunu  našich Němců a  domnívá se, že spolky "vyhnanců"  jsou už jen folklórními partičkami ublížených a obstarožních beránků. Stačí se podívat na web Sudetoněmeckého Landsmanchaftu či na stránky ještě kovanějšího esesáckého Witikobundu a zdvihne se vám žaludek.
Bohužel nejsem příliž dobrý argumentátor a řečník a při různých diskusích se spolustudenty se mi nějak nedaří prosazovat své přesvědčení, že odsun byl jediné možné řešení,  že si ho naši bývalí spoluobčané zavinili sami, že nebýt odsunu, dneska bychom tu možná měli další Belfast. Že zločin musí násedovat trest, a že je třeba se dívat už jen do budoucna a ne se hrabat v hnoji z minulosti. Proto jsem se rozhodl stvořit tuto stranu a umisťovat na ní články na dané téma, a to pokud možno z obou stran (s tím, že si vyhrazuji právo souhlasit se stranou jednou). Nechť si čtenář učiní úsudek sám.
Na závěr chci informovat P.T.čtenáře, že nejsem nějaký šovinista. S Němci se stýkám velice často (díky mému projektu přímo na bavorské hranici - kde nám ostatně hodně pomohli - někdy byli i vstřícnější něž české úřady), jsou mi v mnohém sympatiční a rozhodně je nehážu do jednoho pytle. Až na pár idiotů (kteří se najdou všude) jsem s nimi neměl nikdy problémy. A to ani při styku s odsunutými dědečky a babičkami kteří byli v době války dětmi a  mohou za všechny ty vzájemné průsery asi tak jako já. Bohužel, zdá se mi ale, že dříve vřelé vztahy začínají nějak ochládat a houstnout. Jako by novozákonní podobenství o špetce soli, která vše prosolí, či o kvasu jehož malý kousek stačí k prokvašení těsta, zde měla svoje naplnění v negativním smyslu. Pár šmejdů se snaží otočit kolo dějin a otravuje ostatní, kteří chtějí mít klid. A proto se i touto stranou snažím před takovou fašounskou pakáží varovat. Mnoho zde uvedených textů je z Neviditelného psa a Britských listů , jejichž četbu vřele doporučuji. Všem, jejich články jsem zde shromáždil a vadí jim to, se upřímně omlouvám. V tomto případě mi prosím pošlete mail a já vaše texty neprodleně odstraním.
Prcek
Tato strana je součástí Pavlače pro dálkaře na Evangelické theologické fakultě UK